Aktuality

Autorská čtení, kurzy vaření, ochutnávky, setkání a všechny další novinky "co, kde, jak a proč".... Sledujte aktuality a nic vám neuteče.  

Tip na originální Vánoční dárek: Video-kurz indické kuchyně v dárkové kazetě včetně balíčku s kořením, moukou atta, basmati, indickým ghí a dalšími specialitami. Vybrat si můžete ze dvou variant: Menu s masem "Máslové kuře" nebo vegetariánské bez masa.

Sledujte mě na Facebooku

Od dubna 2021 zahajuji ON-LINE kurzy indické kuchyně (4.3. 2021)

Kurz lze objednat ZDE

kari mix L22 

Jak kurzy probíhají?

 • Vyplníte a odešlete závaznou přihlášku
 • Na Vámi zadanou adresu zašleme balíček se všemi speciálními surovinami, které budete k vaření potřebovat (tedy pytlíčky koření, pravou basmati rýži, mouku attu na čapátí apod.) Vše je důkladně popsáno a roztříděno, aby bylo jasné, kdy a co budete zrovna potřebovat
 • Předem dostanete i soupis všech ostatních ingrediencí či pomůcek, které k vaření budete potřebovat (např. sůl, rostlinný olej, metlička na šlehání apod.) Máte tak jistotu, že než se pustíte práce, budete mít opravdu vše, co potřebujete po ruce
 • Dostanete také tištěné materiály s detailně rozepsanými recepty a postupy 
 • Na Vámi zadaný email obdržíte link s kurzem vaření indické kuchyně. Tento link je pro Vás dostupný již...navždy. Kdykoli se k němu tedy můžete vrátit a třeba uspořádat indické vaření pro přátele.
 • Množství ingrediencí v balíčku je dvojnásobné - vystačí tedy na kurz a ještě jedno další vaření. Takže se mnou se vše naučíte, vychytáte postupy i chutě a pak si celou tu parádu můžete ještě jednou zopakovat (a třeba pozvat přátele na "indický večer").
 • Každý absolvent kurzu získává 10% slevu na sortiment indicko-pákistánské kuchyně stejně jako na můj následující on-line kurz.

mix koreniL

Kurz je časově flexibilní. Sami si tedy zvolíte, kdy přesně se do vaření pustíte a zda si na jeho konci pozvete hosty a ohromíte je fantasticky voňavou lahodnou večeří či obědem.

Nebo můžete kurz naopak pojmout  jako "večírek" a udělat si společné vaření s kamarádkou nebo partnerem 
kurzvareni_L_male

Co všechno se na kurzu dozvíte a naučíte:

 • základní pravidla přípravy kari - ty zásadní a nejdůležitější fígle, takže napříště už se můžete pustit do jakéhokoli receptu a uspějete
 • jak udělat základ kari omáčky "tarka" - a jak s jeho pomocí zachránit nebo vylepšit kari, které se "vymklo"
 • jak pracovat s indickým kořením, jak a které použít
 • jaké jsou ty nejdůležitější ingredience pro přípravu indického kari a jak s nimi pracovat
 • naučíte se připravit vynikající domácí placky čapátí
 • budeme vařit s pravým indickým ghí - uvidíte a ucítíte ten rozdíl
 • dozvíte se, jak poznat pravou basmati a jak se liší od levnějších variant

a mnoho a mnoho dalšího....
kari imageL

!AKCE! Zaváděcí cena on-line kurzu: 1880,- Kč

V ceně kurzu balíček ingrediencí v hodnotě cca 700,- Kč

Kurzy jsou v přípravě, prodej bude zahájen v dubnu 2021. Kurz můžete objednat ZDE

Kurz si můžete nezávazně rezervovat na: gurmankoreni@email.cz (prodej bude časově i množstevně omezen)

Pro více informací sledujte mé stránky nebo facebook.

 hrnecikona L

F.O.O.D PIKNIK 2020 Ladronka (30.8. 2020)

Děkuji za možnost vystoupit na jedinečné akci pořádané časopisem magazínem F.O.O.D. Všichni se mohli přesvědčit, jak snadná je výroba tradičního indického sýru panýr a kolik inspirace indická kuchyně nabízí pro každý den. K ochutnání jsem připravila panýrové pakory s tamarindovým čatní.

118651020_687140655347819_3059991400745944218_n

 

16.11. 2019 Gurmet den v OC City Park Jihlava

Mám velikou radost, že jsem byla jako host pozvána na prestižní kulinářskou soutěž středních škol o cenu francouzského "michellinského" šéfkuchaře Philipa Milla. Česká republika je vůbec první stát mimo Francii, kde se o titul bude bojovat - a já mám tu čest být u toho...

Akce se koná 16. listopadu v OC City Park Jihlava. Těším se na Vás ve 14,00 hodin na hlavním pódiu, kde probíhají rozhovory s autory, čtení a autogramiády.

Těším se na Vás!

Bez názvu

(3.10. 2019) Slavnostní křest knížky Život s chutí kari v paláci Neoluxor

Kmotra, herečka národního divadla Pavla Beretová pokřtila knížku vzácným skořicovým olejíčkem, který si dovezla z Indie. 

1

Protiklady se přitahují: Vpravo kmotra Pavla Beretová, vlevo autorka Valijah Klásová.

2

Paní Beretová příjemně překvapila bezprostředností a milým vystupováním. Divákům přečetla i krátkou ukázku z knížky. 

6

Gratulanti měli velmi široké věkové rozpětí :-)

7

Křest na kterém se výjimečně nepodepisovala jen autorka čtenářům, ale čtenáři se do pamětního výtisku podepisovali i autorce.

8

Zleva: autorka s partnerem, kmotra knížky Pavla Beretová a moderátorka Ivana Oberhofnerová.

5

Ochutnávkový stůl se proměnil v živý diskuzní kroužek. Dobrotky se nejen ochutnávaly, ale i fotografovaly...

9

3

Na malování hennou se nechaly zlákat nejen ženy ale i muži. Šazíla jim na rukou vytvořila nádherné slavnostní ornamenty.

10

 

(15.9. 2019) Přijměte mé srdečné pozvání na slavnostní křest knížky Život s chutí kari. Potkáme se 3. října v pět hodin na Václavském náměstí v Paláci knih Luxor. Těšit se můžete na ochutnávku, soutěž o balíčky s knížkami a indickými specialitami nebo si na dlaň nechte hennou namalovat symbol pro štěstí. Já se budu naopak těšit na Vás a na to, že se mi podepíšete do knížky (ano - VY MĚ!). 

pozvanka_web